Dostępność różnego rodzaju produktów finansowych, takich jak pożyczki i kredyty jest obecnie bardzo duża. Ogromną popularnością cieszą się pożyczki udzielane przez internet, ale w dalszym ciągu wiele osób ceni sobie kontakt bezpośredni i woli rozmawiać osobiście z przedstawicielami firm pozabankowych. Taką możliwość dają pożyczki do domu klienta.

Czym są pożyczki do domu klienta?

Pożyczki do domu klienta są alternatywą dla pożyczek przez internet oraz tradycyjnych kredytów bankowych. Możliwość ta skierowana jest zarówno do osób starszych, które nie korzystają na co dzień z internetu, jak i tych, którzy tego typu sprawy wolą załatwiać poprzez kontakt bezpośredni z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Czasem to także jedyna szansa dla osób, których konto bankowe jest zajęte przez komornika lub nie posiadają w ogóle konta w banku.

W jaki sposób można otrzymać tego rodzaju pożyczkę? Pożyczki do domu – na jakich zasadach można otrzymać podaje Pożyczki-online.pl, a my postaramy się również nieco przybliżyć mechanizm pozyskiwania tego rodzaju wsparcia finansowego.

Pożyczka do domu – warunki

Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać pożyczkę do domu? Na szczęście nie są one wygórowane w stosunku do tych, jakie obowiązują w przypadku pożyczek online. Przede wszystkim trzeba posiadać ważny dowód tożsamości, być obywatelem polski i posiadać numer identyfikacyjny PESEL. Tak jak już wspominaliśmy, należy być osobą pełnoletnią, jednak niektóre firmy przyznają kredyty klientom, którzy skończyli nie 18, a 21 lat. Brana pod uwagę jest także górna granica wieku, która waha się od 65 do 80 lat.

Na co uważać biorąc pożyczkę do domu?

Podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki, warto bardzo poważnie przemyśleć decyzję dotyczącą jej zaciągnięcia. Koniecznie trzeba też porównać ze sobą jak najwięcej dostępnych ofert i podliczyć wszystkie koszty związane z pożyczką. Jak łatwo się domyślić, możliwość spotkania się z przedstawicielem firmy pozabankowej w swoim własnym domu nie jest darmowa. Każda wizyta to dodatkowy koszt. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale jeśli przedstawiciel przyjdzie na umówione spotkanie i nie zastanie nas w domu, to i tak będziemy musieli zapłacić za spotkanie, do którego nie doszło.

Właśnie ze względu na różne koszty dodatkowe należy bardzo wnikliwie analizować umowy pożyczkowe. W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu zwlekalibyśmy ze zwrotem pieniędzy, może nas odwiedzać przedstawiciel firmy pożyczkowej, a każda tego typu wizyta będzie dodatkowo płatna.

Gdzie szukać ofert pożyczek do domu?

Reklamy firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie pożyczki do domu możemy znaleźć w gazetach, w telewizji, w internecie oraz w miejscach publicznych, a więc na przystankach autobusowych czy na billboardach w miastach. Jak widać, znalezienie tego typu pożyczkodawcy nie jest trudne.

Mając tak szeroki wybór łatwo stracić czujność, dlatego też nie powinno się korzystać z usług firm, które są nikomu nieznane. Niestety na świcie nie brakuje oszustów, dlatego też zanim postanowimy skorzystać z oferty, powinniśmy poszukać informacji na temat danego parabanku np. w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here