Osoby potrzebujące gotówki, które szukają alternatywy dla kredytu bankowego, mają wiele możliwości do wyboru. Mogą zdecydować się na pożyczkę od rodziny, prywatną lub pozabankową. Najczęściej wybierana jest pożyczka pozabankowa. Dlaczego? Jakie są jej zalety?

Dla każdego

Pierwszą zaletą pożyczek pozabankowych jest ich dostępność. Na rynku funkcjonuje wiele firm pożyczkowych, które oferują szybkie pożyczki, najczęściej przez internet. Firmy te nie stawiają wygórowanych wymagań. Wystarczy być osobą pełnoletnią, posiadać dowód osobisty oraz konto w banku na swoje nazwisko. Niekiedy przydatny jest także telefon komórkowy, również na własne nazwisko. W wielu firmach są to jedyne wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę. Niektórzy pożyczkodawcy ustalają także limit wieku, oferując swoje produkty, np. osobom do 70. roku życia.

Co więcej, z pożyczek pozabankowych skorzystać mogą nie tylko ci, którzy posiadają zdolność kredytową, ale również osoby, które jej nie mają. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają bowiem zdolności kredytowej, nie weryfikują też baz Krajowego Rejestru Długów lub Biura Informacji Kredytowej. Dzięki temu z pożyczki skorzystać mogą także osoby już zadłużone lub takie, które w przeszłości miały problem z terminowym spłaceniem swoich zobowiązań.

Bez zbędnych formalności

Firmy pozabankowe zazwyczaj oferują swoje pożyczki przez internet. Chcąc złożyć wniosek o pożyczkę wystarczy więc zasiąść przed komputerem w domowym zaciszu i spokojnie wypełnić poszczególne pola internetowego kwestionariusza.

Pożyczkodawcy w większości przypadków nie wymagają również dodatkowych zaświadczeń i oświadczeń. Nie trzeba więc posiadać zaświadczenia o zatrudnieniu lub o zarobkach. Szybka pożyczka bez zaświadczeń jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują gotówki w krótkim czasie i nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe oczekiwanie na decyzję banku. Dzięki ograniczonej liczbie formalności z produktów firm pozabankowych korzystają też osoby bezrobotne, które nie osiągają dochodu.

Szybko i w kilku prostych krokach

Krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki oraz szybka wypłata gotówki to kolejne plusy pożyczek pozabankowych. To właśnie głównie dzięki tym cechom produkty te zyskały tak dużą popularność. Żeby wziąć pożyczkę wystarczy wejść na stronę https://teraz-pozyczka.pl/, wypełnić krótki wniosek, a on zostanie przesłany do kilkudziesięciu firm pożyczkowych. W ten sposób nie trzeba wchodzić na wiele stron i na każdej wypełniać osobnego wniosku. Wystarczy zrobić to raz, a najlepsze oferty pożyczek będą w zasięgu ręki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here