Zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy pieniędzy jak najszybciej. Szukamy wtedy nie tylko pożyczki na dogodnych warunkach, ale przede wszystkim takiej, którą można wziąć szybko i bez zbędnych formalności.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to rodzaj umowy, na podstawie której pożyczkodawca udostępnia pewne środki pieniężne pożyczkobiorcy na określony termin. Przed upływem owego terminu pożyczkobiorca jest zobowiązany nie tylko zwrócić pożyczoną sumę, ale również zapłacić odsetki w wysokości uwzględnionej w umowie.

W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka gotówkowa dostępna jest nieraz w ciągu kilku chwil (www.hotmoney.pl), bez czasochłonnych formalności. Gdzie więc szukać takiej pożyczki, jeżeli potrzebujemy pieniędzy na już?

Gdzie znaleźć szybką pożyczkę?

Jeżeli zależy nam na szybkiej pożyczce bez zbędnych formalności, możemy przejrzeć oferty banków, ale prędzej znajdziemy coś godnego uwagi w instytucjach pozabankowych, takich jak parabanki bądź firmy pożyczkowe. Pożyczki można zaciągnąć też od osób prywatnych.

W zależności od oferty, na jaką natrafimy, różny jest też sposób otrzymania pożyczki. Jeżeli naprawdę zależy nam na szybkości, możemy poszukać pożyczek online.

Jak działa pożyczka online?

Pożyczkę online, zgodnie z nazwą, bierzemy za pośrednictwem internetu. Nie musimy zatem nawet ruszać się z domu, co jest bardzo wygodne (zwłaszcza w te dni, gdy pogoda nie zachęca do spacerów), a przy tym stanowi naprawdę dużą oszczędność czasu. Nie trzeba stać w kolejce, podpisywać sterty papierów, ani nawet szukać pod bankiem miejsca do zaparkowania. Cały proces odbywa się przed monitorem komputera lub ekranem smartfona z dostępem do sieci.

Gdzie szukać takiej pożyczki? Jedną opcją jest bank, w którym mamy konto. Pożyczki bankowe są udzielane stałym klientom, również te internetowe. W takim wariancie nasza zdolność kredytowa będzie oceniana właśnie na podstawie naszego konta.

Drugą możliwością jest poszukanie pożyczek pozabankowych. Charakteryzują się one łatwiejszą dostępnością, ponieważ nie wymaga się przy nich przedstawienia dokumentów służących do oceny zdolności kredytowej, na przykład zaświadczenia z miejsca pracy. Będziemy jedynie musieli przejść procedurę weryfikacyjną, a i to tylko za pierwszym razem – przy następnych pożyczkach u tego samego pożyczkodawcy, jeżeli będziemy je planowali, takiej konieczności już nie będzie.

Jak wziąć szybką pożyczkę gotówkową online?

Proces wzięcia szybkiej pożyczki gotówkowej jest więc prosty i szybki, jeśli robimy to za pośrednictwem internetu. Na stronie pożyczkodawcy wypełniamy wniosek, wpisując dane osobowe oraz nasze wymagania dotyczące samej pożyczki, jak konkretna kwota i czas spłaty.

Weryfikacja naszej tożsamości jest przeprowadzana czasem telefonicznie, zwykle jednak za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Polega to na tym, że na konto pożyczkodawcy wysyłamy symboliczną sumę, na przykład 1 zł czy nawet 1 gr.

Najczęściej nie trzeba długo czekać na odpowiedź. Szybkie pożyczki, zwane też chwilówkami, udzielane są w ciągu kilkunastu minut. Trzeba mieć jednak na uwadze, że ich okres spłaty też nie jest długi i zwykle nie przekracza miesiąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here