Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dobrze prosperującej firmy, ale w myśl rozwoju chcemy zainwestować w optymalnie dopasowaną przestrzeń magazynową. Jak tego jednak dokonać, by magazyny wynajem nie były powodem spędzającym snu z powiek, a okazały się inwestycją trafioną w punkt? Sprawdźmy to.

Parametry sukcesu

Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa oraz korzystna lokalizacja – to jedne z kluczowych parametrów decydujących o tym, że magazyny na wynajem uznawane będą za atrakcyjne i godne zainteresowania. Nawet z myślą o tym, by podpisać umowę na wieloletni wynajem właśnie. Dobrze też, jeśli magazyn usytuowany jest blisko głównej siedziby firmy. W praktyce takie rozwiązanie bowiem pozwoli na znaczne ograniczenie ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z transportem. W kwestii infrastruktury drogowej wciąż najbardziej poszukiwanymi miejscami na magazyny pozostają bliskie okolice węzłów autostradowych oraz dróg szybkiego ruchu. Oczywiście nie bez znaczenia podczas wyboru będą też okolice najbardziej rozwiniętych ośrodków komunikacyjnych i przemysłowych – duże miasta w Polsce, rzecz jasna.

Atrakcyjność mierzona ceną najmu

Magazyny wynajem to powierzchnie, których całkowity koszt comiesięcznego czynszu to przede wszystkim opłaty związane z wynajmem liczonym za metr kwadratowy powierzchni. Jasne jest to, że im niższa cena, tym atrakcyjność magazynu jest większa. Zgodnie z regułami branży nieruchomości – najniższe ceny za metr kwadratowy powierzchni magazynowej znajdziemy tam, gdzie podaż dla tego rodzaju nieruchomości jest najwyższa.

Ważnym kryterium mającym wpływ na cenę pozostaje także powierzchnia magazynu. Warto o tym pamiętać, podejmując rozmowy negocjacyjne z właścicielem czy zarządcą interesującego nas obiektu magazynowego.

Cenny aspekt techniczny

Dobre magazyny na wynajem nie będą uznawane za dobre, jeśli odznaczać się będą niegodnym zainteresowania stanem technicznym. Warto więc dokładnie sprawdzić stan obiektu lub poprosić o pomoc fachowca. Wszystko po to, by uchronić się przed podjęciem niewłaściwej decyzji, jeśli obiekt magazynowy nie spełnia minimum stosownych wymagań czy oczekiwań przyszłych najemców.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy artykuł. Ja jestem bardzo zadowolona z ceny jaką płacę za swój magazyn w LMS. Poza tym dogodny dojazd do nich zaraz przy trasie S8 to dla mnie idealne rozwiązanie. Szczerze nie wiedziałam nawet, ze można tak dobrze dobrać magazyn do moich potrzeb. Byłam sceptyczna gdy usłyszałam o tym ze skok powierzchni jest co 0,5 metra kwadratowego. Myslałam ze to ściema że pół metra może komus wystarczyć lub dodanie pół metra do powierzchni która się upatrzyło to wcale nie taka znowu duża różnica. Myliłam się. Jak mogę polecić to naprawdę polecam podjechać do oddziału i przejść się z obsługą by zobaczyć na żywo czego się szuka a łatwej można dobrać sobie odpowiedni magazyn. No i poczucie, ze wszystko ejst dopięte na ostatni guzik i faktycznie tylko ja mam dostęp do magazynu to super. 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here