Rekruterzy dziennie otrzymują ogromną ilość CV, dlatego jak nie trudno się domyślić, aby zostać zauważonym należy czymś się wyróżnić. Nie zawsze dobre CV to tylko umiejętności, wiedza i doświadczenie przyszłego pracownika. Jakie czynniki mają wpływ na nasz sukces przy zdobyciu pracy za pomocą CV?

Czy CV z szablonu z Internetu jest dobrym CV?

Szablony CV zamieszczane w sieci internetowej mają swoje plusy i minusy. Jakie wady i zalety mają szablony, przede wszystkim niewątpliwym atutem CV z szablonu jest szybkość sporządzenia takiego podania do pracy. Rodzi się jednak pytanie czy CV z szablonu jest dobrym CV? Nie jest dla nas dużym zaskoczeniem, że większość ludzi po prostu ułatwia sobie sprawę i wybiera tę opcję, dlatego jeśli chcemy wyróżnić się optycznie naszym CV to już staje się to niemożliwe, ponieważ większość potencjalnych pracowników jak już wyżej wspomniano korzysta z szablonów internetowych, darmowego CV.

Dobre CV – jak powinno wyglądać?

Dobre CV powinno być przede wszystkim przejrzyste i klarowne. Rekruter często nie czyta całego CV, tylko je przegląda dlatego nie warto upychać różnych treści w podaniu o pracę, ponieważ specjaliści ds HR nie mają czasu, ani często chęci do zagłębiania się w cały przebieg kariery. Potencjalny pracownik powinien pisać od najaktualniejszych danych po najstarsze. Dobre CV jest przede wszystkim też opatrzone zdjęciem, które również spełnia wymogi zdjęcia potrzebnego i adekwatnego do podania o pracę. Najistotniejsze, aby zdjęcie przedstawiało zadbaną osobę, wizerunek jest bardzo ważny. Poza tym taki szczegół jak zdjęcie to możliwość identyfikacji wizualnej przez przyszłego pracodawcę. To bardzo ważne dla niektórych specjalistów od HR. Poza tym dobre CV powinno zawierać najważniejsze informacje na temat naszej kariery zawodowej, nie powinniśmy się rozpisywać. Najlepiej kiedy CV mieści się na jednej stronie A4. Powinniśmy skupić się na naszych umiejętnościach, które nas wyróżniają oraz podkreślać swoim doświadczeniem, że jesteśmy osobą elastyczną i otwartą na rozwój. Dobre CV zawiera imię, nazwisko, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, inne umiejętności i nasze zainteresowania. To podstawowe informacje jakie powinniśmy zamieścić w CV wraz z odpowiednią fotografią.


Sprawdź ranking niszczarek do papieru i dokumentów

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here