W pewnym etapie życia przychodzi taki moment, kiedy wyprowadzamy się z rodzinnego domu i zaczynamy układać swoje dorosłe życie. Jego nieodzownym elementem jest nowe mieszkanie, które w początkowej fazie najczęściej wynajmujemy. Z czasem jednak nasza kawalerka przestaje spełniać swoją funkcję. Potrzeba założenia rodziny czy zamieszkania z ukochaną osobą sprawia, że coraz częściej przeglądamy oferty ze sprzedażą domu lub mieszkania. W jaki sposób ułatwić sobie to zadanie i znaleźć miejsce swój wymarzony kąt? Zapraszamy do lektury.

Lokalizacja

Bez wątpienia podstawowym kryterium, na jego patrzy większość osób szukających nieruchomości na sprzedaż, jest jej lokalizacja. Dla przykładu, w internecie można znaleźć wiele informacji zatytułowanych na przykład – domy na sprzedaż w Warszawie. Niestety część z nich znajduje się w miejscach, w których dojazd do Twojej pracy, przedszkola dzieci czy najbliższego urzędu zająłby Ci co najmniej godzinę. Wniosek wysuwa się więc sam. Na początku, ustal, jakie dokładnie miejsce na mapie Twojego miasta najbardziej Ci odpowiada. Zwróć uwagę na węzły komunikacyjne, bo nawet najlepszy samochód potrafi się czasem zepsuć. Oczywiście medal ma dwie strony i mieszkania czy domy położone najbliżej centrum, kosztują najdrożej, ale czasami można trafić lokum znajdujące się dalej, ale sąsiadujące z linią tramwajową, metrem i trasą szybkiego ruchu.

Cena

Według wielu osób to właśnie cena powinna być wymieniona w pierwszej kwestii, jaką należy rozważyć, kupując mieszkanie lub dom, ale nie jest to do końca prawda. Oczywiście uzależnia wiele czynników, ale kupujący, jest zdecydowany na pewien standard, to zapewne liczy się z tym, że będzie sprawdzał nieruchomości w wybranym zakresie cenowym. Kolejna sprawa wiąże się z tym, że o ile cena może mieć kluczowe znaczenie w kontekście najmu, to o tyle decydując się na kupno, bierzemy pod uwagę, że spędzimy tam większość naszego życia. Lepiej kupić raz a dobrze niż zmieniać lokal co kilka lat. Zakup mieszkania lub domu powinien być przemyślaną decyzją.

Liczba pomieszczeń i wielkość

Tutaj kwestia jest już indywidualna i zależy od preferencji oraz ilości osób, które będą zamieszkiwać daną nieruchomość. Czasami lepiej zrezygnować z mieszkania lub domu znajdującego się w dogodnej lokalizacji, kosztem większego wnętrza. Szczególnie jeżeli jesteś singlem lub żyjesz w związku i planujesz powiększenie rodziny. Chyba nie ma nic gorszego niż dzielenie pokoju z dziećmi, potrzebującymi własnej przestrzeni do zabaw i nauki. Przeszukując oferty ustaw odpowiednie preferencje, czyli liczbę pokoi i metraż. Dzięki temu na wstępie odrzucisz miejsca, za małe lub zbyt duże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here