Chcesz ubezpieczyć swój samochód? Jeżeli dodatkowo nie chciałbyś przepłacić to na ratunek powinien Ci przyjść kalkulator OC i AC. Jednak pomimo teoretycznej prostoty nie zawsze łatwe jest odczytanie wszystkich najważniejszych informacji znajdujących się na raportach udostępnianych przez takie oprogramowanie. Czasami trzeba posiadać pewną wiedzę. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych informacji związanych z tym tematem.

Najważniejszą kwestią jest to, aby mieć jasno sprecyzowane wymagania względem ubezpieczenia. Oczywiście nie można także zapominać, że posiadanie pewnej wiedzy na temat ogólnych kwestii związanych z ubezpieczeniami znacznie może ułatwić życie.

Dostępne warianty ubezpieczeń?

Przede wszystkim każdy kalkulator OC i AC pozwala na wybranie wielu różnych wariantów jeżeli chodzi o zakres ubezpieczenia. Ma to przede wszystkim znaczenie w przypadku AC oraz Assistance. W większości przypadków szerokość zakresu ubezpieczenia będzie miała znaczenie, jednak nie jest to regułą. Czasami warto ograniczyć zakres swojego ubezpieczenia, aby zaoszczędzić pieniądze. Niewiele się na tym straci. Najważniejszą kwestią jest to, aby wybór opcji był w pełni świadomy. Warto dokładnie się zastanowić czy wszystkie z opcji zawartych w kalkulatorze OC i AC są potrzebne. Rezygnacja z niektórych wcale nie musi być trudną sprawą.

Udział własny AC

Jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia AC to największy wpływ ma wkład własny. Im będzie on większy tym możemy liczyć na niższą składkę ubezpieczenia. Jednak decydując się na tego rodzaju krok należy pamiętać, że w przypadku chęci pokrycia jakiejkolwiek szkody z AC będziemy musieli samodzielnie pokryć większy procent tej szkody. Zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie warto nie tylko sprawdzić na kalkulatorze wysokość składki, ale także przeanalizować konsekwencję na domowy budżet. W przypadku małych szkód nawet 50% pokrycia szkody będzie niewielkim problemem, jednak w przypadku gdy spowodujemy większą szkodę może nas to kosztować o wiele więcej. W tym przypadku mniej nie zawsze znaczy lepiej.

Kalkulator OC i AC to naprawdę bardzo przydatne narzędzie. Należy z niego jednak korzystać z głową i zawsze 2x zastanowić się jakie opcje są nam potrzebne.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here