Miłośnicy podróży chętnie wybierają się w miejsca, w których nie brakuje intensywnych wrażeń. Kambodża jest jednym z tych krajów, które mają naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Azjatyckie państwo może dostarczyć niesamowitych widoków i zadowolić wielu głodnych ciekawostek przyjezdnych. Zwiedzanie powinno być dokładnie zaplanowane, aby nie przegapić czegoś, co zdecydowanie warte jest zobaczenia. Satysfakcjonująca wycieczka powinna obfitować w atrakcje, a tych w Kambodży nie brakuje. Jakie zakątki tego kraju koniecznie musimy zobaczyć? Na co zwrócić uwagę, aby nie zmarnować czasu spędzanego w tym pięknym miejscu? Oto kilka propozycji, które należy zapamiętać i umieścić na mapie swojej podróży.

Angkor Wat
Znajdziemy tu niezapomnianą wprost świątynię, która również pamięta jeszcze XII wiek i została wzniesiona na cześć boga Wisznu. Tutaj również mamy okazję podziwiać niezwykłe płaskorzeźby, które prezentują-między innymi-sceny z życia, mitologiczne bóstwa, a także historię Khmerów. Bogato zdobione mury robią wrażenie na niejednym turyście, a okazałość budowli zapiera dech w piersiach. Wysokie wieże sprawiają, że można zwątpić, iż tak monumentalna świątynia powstała tak dawno temu. Angkor Wat jest jednym z najważniejszych zabytków Kambodży-znajduje się nawet na fladze tego państwa.

Kompong Kleang
Ta niewielka wioska jest czymś więcej niż malutką osadą. Głównym zaskoczeniem jest to, że położona jest ona na wodzie. To niebywałe zjawisko sprawia, że zwiedzanie staje się prawdziwie fascynującą przygodą. Znajdziemy tutaj liczne uprawy roślin, które z powodzeniem rosną w takich warunkach. Niestety jest również negatywny aspekt takiego zjawiska-mieszkańcy muszą opuszczać swoje domy, ponieważ w określonych porach roku zwiększa się poziom wody. Nie trzeba chyba dodatkowo wyjaśniać, że ich posiadłości znajdują się właśnie na jej powierzchni. Pływające miasteczko jest czymś trudnym do wyobrażenia-tym bardziej warto zobaczyć je na własne oczy i utwierdzić się w przekonaniu, że takie miejsce istnieje naprawdę.

Angkor Thom
To niesamowite miasto powstało w XII wieku i zostało zbudowane na podstawie buddyjskiej symboliki. Przez pewien czas było najbardziej zaludnionym miejscem na ziemi. Masywne mury obrazują dawną potęgę, a każda z czterech bram ozdobiona jest królewskim wizerunkiem. Na terenie Angkor Thom znajduje się Świątynia Bayon, której zwiedzanie może dostarczyć naprawdę niezwykłych przeżyć. Zdobi ją bowiem aż 216 podobizn samego Buddy. Odrestaurowane wieże pozwalają odczuć majestat całej budowli. Turyści mają okazje zobaczyć również charakterystyczne płaskorzeźby, które stwarzają świetną okazję do tego, aby zapoznać się z dawną kulturą i obyczajami mieszkańców. Świątynie Preah Khan oraz Neak Pean, stanowią dopełnienie duchowej atmosfery tego miejsca.

Ta Prohm
Klasztor Ta Prohm może być ukoronowaniem duchowej podróży przez Kambodżę, a jednocześnie stanowi miejsce, w którym nieodwołalnie dostrzegalne są nieokiełznane siły natury. Znajdują się tutaj bowiem ogromnych rozmiarów, wiekowe drzewa, które przez lata zapuszczały korzenie. Oplotły nimi część kaplic i innych postawionych na terenie klasztoru obiektów. Ten niesamowity widok może zaskoczyć nawet najbardziej zapalonego podróżnika, który w życiu zwiedził już niejedno miejsce. Ta Prohm wydaje się budynkiem pogrążonym w całkowicie duchowej, a jednocześnie monumentalnej atmosferze, która może skłonić do refleksji i w pełnej krasie ukazać dziedzictwo dawnych lat.

Kambodża kryje wiele tajemnic, które warto odkrywać i podziwiać w całym ich uroku i okazałości. Kambodża – zwiedzanie stanie się doświadczeniem jeszcze bardziej wielowymiarowym, jeśli będzie odpowiednio ułożona trasa. Turyści z całego świata przybywają tutaj, aby zobaczyć niesamowite widoki i zakosztować wyjątkowej atmosfery wiekowych miejsc, które przetrwały aż do dziś, aby dawać świadectwo tego, co się tam działo. Warto wybrać się na wycieczkę do tego azjatyckiego kraju, korzystając z usług biura podróży, które zaplanuje dla nas wspaniały wypoczynek pełen wrażeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here