Co chwilę banki prezentują nowe oferty dotyczące kredytów, kont bankowych oraz innych produktów finansowych. Klienci zainteresowani tym propozycjami muszą jednak dobrze się zastanowić, z oferty którego banku skorzystać, aby wybrać najkorzystniejszą opcję. Zaskoczenie może budzić możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez prowizji, dlatego warto się temu przyjrzeć nieco dokładniej.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy, to kredyt wypłacany w całości w gotówce. Tak brzmi jego najprostsza definicja. Dość często można spotkać się również z takimi określeniami, jak kredyt konsumpcyjny lub po prostu pożyczka. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pożyczka udzielana przez bank to coś innego, niż pożyczka gotówkowa udzielana np. przez firmy pozabankowe. Współcześnie kredyt gotówkowy może być zarówno wypłacony kredytobiorcy w oddziale banku lub też przelany na konto osobiste. Od innych kredytów różni się m.in. tym, jak szybko rozpatrywany jest wniosek o jego przyznanie oraz małą ilością formalności, których należy dopełnić, aby go dostać.

 
Nieco inaczej kształtują się także koszty związane z przyznaniem kredytu gotówkowego. Ze względu na to, że okres spłaty jest w tym wypadku krótszy niż np. przy kredycie hipotecznym, część opłat może być wyższa. Zdarzają się jednak ciekawe promocje, takie jak brak prowizji. Najwięcej ofert można wyszukać w internecie, kredyt gotówkowy również bez prowizji znajdziesz na Direct.Money.pl.

 
Kredyt gotówkowy bez prowizji

Przeglądając oferty kredytów gotówkowych możemy natrafić na propozycję kredytu, którego prowizja wynosi 0%. W pierwszej kolejności należy wyjaśnić czym jest prowizja. Jest to opłata, którą pobiera bank w zamian za udzielenie kredytu, a płaci się ją w chwili podpisania umowy kredytowej lub w momencie uruchomienia kredytu. Nie istnieją żadne ogólne zasady ustalania wysokości prowizji, wszystko zależy od polityki danego banku. Bardzo często obniżenie lub rezygnacja z tej opłaty ma przyciągnąć klientów, którzy chcą zaciągnąć kredyt gotówkowy.

 
Niestety nie zawsze brak prowizji jest równoznaczny z tym, że dana oferta jest najbardziej konkurencyjna na rynku. Niektóre banki rezygnują z pobierania tej opłaty, ale chcą sobie zrekompensować stratę, podnosząc inne koszty związane z udzieleniem kredytu. Aby mieć pewność, czy oferta z prowizją 0% jest naprawdę opłacalna, należy zwrócić uwagę na takie składowe kredytu jak: wysokość marży, ubezpieczenia oraz wysokość opłaty przygotowawczej.

 
Brak prowizji – na co trzeba uważać?

W poprzednim akapicie napisaliśmy na jakie opłaty dodatkowe należy zwrócić uwagę analizując ofertę kredytu bez prowizji, jednak to nie wszystko, na co trzeba uważać. Może się okazać, że bank wymaga od nas założenia konta osobistego, z prowadzeniem którego mogą wiązać się pewne koszty. Inny sposób na zrekompensowanie sobie strat przez bank to nałożenie na klienta obowiązku posiadania karty kredytowej lub skorzystania z jeszcze innych produktów.

 
Banki to instytucje nastawione na zysk, dlatego za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z ich usług, musimy przeanalizować związane z tym koszty. Oczywiście zdarzają się bardzo dobre oferty kredytowe, z których warto skorzystać, należy jednak pamiętać, by przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać przynajmniej kilka podobnych propozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here