W dobie rozwoju Internetu, gdy dostęp do niego jest bardzo ułatwiony, coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów przez Internet. Jest to już właściwie standard, a z roku na rok przybywa usług, które można zakupić bez wychodzenia z domu.

Co kupić przez Internet?

Przez Internet można dziś kupić dosłownie wszystko. Ciuchy? Buty? Oczywiście! Niektóre sklepy oferują również możliwość zakupu żywności, która dostarczana jest najczęściej z wykorzystaniem własnego transportu danego podmiotu. Przez Internet można kupić też leki, choć w przypadku leków wydawanych na receptę, apteki zobowiązane są do realizacji szczególnych procedur.

Bilety

Od jakiegoś czasu również bilety kolejowe oraz autobusowe można kupić wykorzystując sieć Internet, chociaż w tym przypadku wielu przewoźników zabezpiecza się przed nadgorliwym rezerwowaniem miejsc poprzez powiązanie rezerwacji i zakupu wraz z automatyczna płatnością. Po wejściu na stronę internetową wybranej firmy należy wybrać trasę, datę przejazdu, a następnie potwierdzić wybór i dokonać płatności. Możliwości wykonania przelewów są tu jednak dość ograniczone tak, aby skrócić czas przekazania pieniędzy między konsumentem a świadczącym usługi, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych zabezpieczeń. Jedną z dostępnych na większości platform form płatności jest szybki przelew przez przelewy24, która umożliwia natychmiastowe przekazanie informacji o wykonanej płatności do sprzedającego. Przelewy24 dostępne są nie tylko w przypadku zakupu biletów, lecz także wykorzystywane są w różnego typu sklepach internetowych oraz innych platformach zakupowych.

Jakie jeszcze korzyści?

Zakup biletu przez Internet jest bardzo korzystne z punktu widzenia konsumenta. Po pierwsze, wcześniejszy zakup biletu gwarantuje, że znajdzie się dla nas miejsce. Unikniemy też stresu, który towarzyszy wielu osobom, stojącym w kolejce i mającym świadomość, że zaledwie za kilka minut odjedzie ich środek lokomocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here