Sposobów wysyłki listów oraz paczek jest wiele. Oferta zarówno poczty, jak i firm kurierskich jest obszerna. Jak zatem zdecydować, w jaki sposób chcemy wysłać naszą paczkę?

Kto ma dostarczyć przesyłkę?

Przede wszystkim należy zdecydować czy wysyłamy klasycznie, za pośrednictwem poczty, czy wybieramy jedną z licznych na rynku firm kurierskich i jeśli tak, to z oferty której firmy będziemy korzystać? W drugiej kolejności należy wybrać rodzaj przesyłki. Dla osób, które dokonują wysyłek w związku z prowadzoną przez siebie działalnością sprzedażową ważne jest, aby posiadać potwierdzenie nadanej przesyłki, gdyż jest to pewne zabezpieczenie, że zakupiony towar faktycznie został wysłany. Takie możliwości dają przesyłki polecone, którym nadawany jest indywidualny numer, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie ich położenia.

Opcje dodatkowe

Wysyłając paczkę można wybrać wiele opcji dodatkowych, wśród których dużą popularnością cieszy się możliwość zapłaty za zamówiony towar podczas odbioru przesyłki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu klientów. Wówczas wystarczy skorzystać z oferty paczka za pobraniem od sendit, a kurier, po dostarczeniu przesyłki pobiera opłatę za towar. Następnie zostanie ona zaksięgowana przez firmę kurierską oraz przekazana nadawcy. Firmy zastrzegają jednak wysokość pobranej kwoty, wymagając jednocześnie dodatkowego ubezpieczenia przesyłki do kwoty równej wartości pobrania. Jest to szczególne zabezpieczenie, wynikające z kwestii bezpieczeństwa i odpowiedzialności za powierzone kwoty.

Przesyłki polecone- jak je wysłać?

Osoby wysyłające przesyłki polecone zastanawiają się z której z dostępnej na rynku ofert skorzystać. Tutaj wybór nie różni się wiele od innych przypadków i form wysyłki. Najważniejsze jest bowiem zadowolenie klienta, który powinien zamówiony przez siebie towar otrzymać jak najszybciej oraz w nienaruszonym stanie. Dla sprzedawcy najważniejszym jest pokwitowanie nadania, które przenosi odpowiedzialność za dalsze losy przesyłki na firmę dostarczającą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here