Jak wiemy rynek wszelkich usług i produktów jest bardzo nasycony. Dziś możemy kupić prawie wszystko prawie wszędzie. Jak więc odnaleźć pomysł na własną firmę? Skąd czerpać inspirację na swój biznes? Kiedy nie mamy pomysłu najlepiej jest przeanalizować jakie są nasze największe umiejętności w czym czujemy się najlepiej. Jakie rzeczy wychodzą nam najlepiej, albo jaka praca byłaby naszą wymarzoną? Kiedy spiszemy sobie na kartce w dwóch rubrykach po jednej stronie nasze umiejętności oraz to co lubimy robić, a po drugiej zawody jakie byśmy chcieli wykonywać bądź które kojarzą się z tymi umiejętnościami będziemy mieli gotowe pomysły na nasz biznes.

Jak znaleźć pomysł na własny biznes? – szczegóły

Tak jak wyżej zostało wspomniane możemy bazować na naszych umiejętnościach i upodobaniach. Dzięki temu będziemy wiedzieć w czym jesteśmy dobrzy i w co warto byłby zainwestować. Jeśli jednak wydaje nam się, że nie mamy żadnych umiejętności, ani talentów to wtedy musimy szukać na rynku niszy. Powinniśmy wymyślić taką dziedzinę biznesu, która zaspakaja potrzeby większej liczby odbiorców.

Gotowy pomysł na biznes

Jeśli jednak brakuje nam jednak i umiejętności oraz nie mamy możliwości znalezienia niszy w naszym regionie na którym chcemy działać. W takiej sytuacji możemy się posiłkować gotowym pomysłem na biznes, czyli tzw franczyzę, która jest oparta na cudzym pomyśle na biznes. Może to być pizzeria, ubezpieczalnia lub też nawet bank o ile mamy tak dużą kwotę do zainwestowania. Jeśli jednak nie odpowiada nam system prowizyjny i posiadanie szefa, który nadzoruje pracę naszej działalności gospodarczej, ten model biznesowy nie będzie nam odpowiadał i nie sprawdzi się. Dlatego jeśli chcemy mieć sami nad wszystkim kontrolę, to powinniśmy budować swoją prywatną markę biznesową. Jest to zadanie trudniejsze, ale nie niemożliwe. Kolejnym pomysłem na biznes jest dziedzina handlu, to najłatwiejszy sposób na interes. Jeśli nie wykonujemy usług z zakresu naszych umiejętności, możemy zająć się sprzedażą i otworzyć sklep z rzeczami, które leżą w zakresie naszych zainteresowań lub z rzeczami, których brakuje w naszym regionie. Sprzedawać możemy wszystko od elektroniki poprzez spożywcze rzeczy kończąc na kosmetykach czy odzieży.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here