Pożyczka dla osób samozatrudnionych na pierwszy rzut oka może wydawać się trudniej dostępna. Jak jednak sprawdzamy, wszystkie ewentualne trudności, które odróżniają proces ubiegania się o pożyczkę przez osobę samozatrudnioną od ubiegania się o pożyczkę przez osobę pracującą na umowie, wynikają tylko z konieczności przedstawienia dodatkowych formalności.

Pożyczki dla osób samozatrudnionych początkowo mogą wydawać się trudniejsze do uzyskania niż gdybyśmy pracowali w oparciu o umowę o pracę lub zlecenie. Jak przekonuje nas między innymi oferta Kuki.pl (więcej tutaj: https://www.kuki.pl/), pożyczka dla samozatrudnionych to normalna procedura, o którą wcale nietrudno się ubiegać.

Czy osoba samozatrudniona może ubiegać się o pożyczkę gotówkową?

 

Szybkie pożyczki na dowolny cel są bardzo często wykorzystywane przez Polaków. Atrakcyjności tego rozwiązania dodaje fakt, że często pierwsza pożyczka jest darmowa, jeśli spłacimy ją w przewidywanym umową czasie. Czy jednak prowadząc własną działalność gospodarczą, będąc właściciel firmy, możemy zdecydować się na wzięcie pożyczki? Odpowiedź jest jedna – tak, lecz prawdopodobnie będziemy musieli przedstawić firmie pożyczkowej lub bankowi dodatkowe informacje dotyczące płynności i kondycji finansowej firmy. Pożyczkodawca musi jedynie sprawdzić naszą zdolność finansową. W przypadku samozatrudnienia konieczna jest więc analiza przychodów i zobowiązań firmy.

 

Formalności wymagane do ubiegania się o pożyczkę przy samozatrudnieniu

 

Jakich dokumentów potrzebujemy, jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i chcemy wziąć szybką pożyczkę? Poniżej przedstawiamy listę (konkretna firma nie zawsze będzie wymagała kompletu poniższych dokumentów, ale jest to możliwe):

  • Poświadczenie o regularnym opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne,
  • Wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
  • Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o posiadanych lub nieposiadanych obecnych zadłużeniach przedsiębiorstwa,
  • Historia firmowego konta bankowego,
  • Zeznania podatkowe PIT,
  • Wyciąg z księgi przychodów i rozchodów lub z innej formy księgowej w zależności od rodzaju prowadzonej działalności (np. karta podatkowa).

 

Prowadząc własną firmę, przyszły pożyczkobiorca musi przedstawić więcej dokumentów, niż pracownik etatowy. W przypadku jednak, jeśli nasza firma nie posiada zbyt dużych obciążeń i nie ma zbyt poważnych problemów z płynnością finansową, uzyskanie szybkiej pożyczki na samozatrudnieniu jest procesem bardzo łatwym i niedługim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here