Jednym z rozwiązań dostępnych dla każdego są pożyczki poza bankowe. Jest to rozwiązanie adresowane raczej dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki, bądź też stosunkowo niewielkich kwot. najważniejszymi zaletami tego rodzaju pożyczek jest niewielka ilość formalności oraz szybkie uzyskanie pieniędzy. Na rynku istnieje kilka rodzajów pożyczek pozabankowych i każda z nich ma zalety, jednak w większości przypadków wady są wspólne.

Pożyczki w domu

Istnieją firmy, które udzielając pożyczki odwiedzą nas w domu. W ten sposób da się uzyskać pożyczki nawet do 7000 złotych z okresem spłaty kilku lat. Dodatkowo przy korzystaniu z tego rodzaju pożyczki można w większości przypadków skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Jest to opcja bardzo wygodna ponieważ nie musimy nigdzie chodzić, a także jest stosunkowo szybka.

Pożyczki na SMS

Innym rodzajem pożyczek pozabankowych są te udzielane tylko na wniosek SMSowy. W sporej części przypadków firmy udzielające tego rodzaju pożyczek udzielają ich na mniejsze kwoty. Może być to od 200 do 2000 złotych w zależności od tego czy klient korzysta z pożyczki po raz pierwszy czy któryś.

Dodatkowo na rynku istnieją także pożyczki poza bankowe w filiach firm oraz pożyczki dla osób starszych. Wszystkie te rozwiązania nie wymagają zbyt wielu formalności, są proste, łatwe oraz niezbyt skomplikowane do wzięcia. Dodatkowo ich zaletą jest prostota ich otrzymania. Jednak zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie warto zapoznać się też z wadami takich pożyczek.

Wady pożyczek pozabankowych?

  • Niektóre firmy wymagają wzięcia dodatkowego ubezpieczenia, które jest oferowane przez partnerów danej firmy. Teoretycznie można wziąć inne ubezpieczenie, jednak zakres musi być dokładnie taki jak wymagany przez daną firmę.
  • Limity pożyczek czasami mogą być zbyt małe na nasze potrzeby, jednak tego niestety nie da się w praktyce przeskoczyć.
  • W większości przypadków oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest o wiele wyższe niż alternatywnych rozwiązań pochodzących z banków.
  • W przypadku spóźnienia z płatnością czy też braku pełnej spłaty raty należy liczyć się z bardzo wysokimi obciążeniami.
  • Konieczność przystąpienia do pakietów ubezpieczeniowych różnego rodzaju.

Jak widać pożyczki pozabankowe to nie tylko prostota, ale także pewne wady. Warto to dokładnie przemyśleć.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here