Cechą charakterystyczną każdej firmy lub startupu w początkowej fazie rozwoju jest niechęć do inwestowania większych środków finansowych na zakup własnej powierzchni biurowej. Niestety bez biura trudno prowadzić firmę. Spotkania z klientami oraz stworzenie przestrzeni do pracy dla siebie i pracowników sprawiają, że duża część właścicieli decyduje się na wynajem przestrzeni biurowej. Jakie zalety płyną z takiego rozwiązania? Zapraszamy do lektury.

Mądrze oszczędzaj środki

Decydując się na wynajem przestrzeni biurowej, nie musisz inwestować ani szukać środków własnych na jej zakup. Duża część początkujących przedsiębiorców na pierwsze biuro wybiera nawet zwykłe mieszkanie. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że koszty formalne zamykają się w cenie czynszu lub najmu, ale dodając do tego pieniądze na pokrycie rachunków, cena końcowa wcale nie musi być niska. Pamiętaj również, że w takim miejscu nie masz dostępu do podstawowych zalet związanych z posiadaniem profesjonalnego biura takich jak: klimatyzacja, recepcja, miejsca parkingowe czy ochrona budynku.

Na korzyść wynajmu biura przekłada się również szansa na negocjację niższej ceny. Warto wspomnieć również o możliwości dostosowania wnętrza do własnych wymagań i wybór odpowiedniej lokalizacji. Ostatnia wspomniana cecha jest niezwykle istotna w kontekście spotkań z klientami, dojazdów do pracy i komfortu dla pracowników. Dodając do tego fakt, że biurowce znajdują się najczęściej w sąsiedztwie banków, poczty, urzędów i restauracji, nie musisz tracić cennych godzin na załatwianie drobnych formalności czy zjedzenie lunchu. Ostatnim elementem, który przemawia na korzyść wynajmu powierzchni, jest fakt, że wszystkie usługi administracyjne załatwia właściciel lub zarządca budynku.

Komfort pracowników

Jeżeli Twoja firma jest w początkowej fazie rozwoju i nie posiadasz środków na zatrudnienie 20 pracowników, stwórz idealne warunki do pracy nawet 5-osobowej kadrze. Opierając się na zasadzie Pareto, taka opcja będzie bardzo korzystna. Aranżując open space, opieraj się na własnych przemyśleniach, zadając sobie jednocześnie pytanie, czy w Ty w takich warunkach chciałbyś efektywnie pracować? Dostęp do własnego biura, sprawny internet i dogodna przestrzeń do pracy sprawią, że produktywność pracowników będzie na wysokim poziomie. Większość właścicieli powierzchni biurowych nie ma nic przeciwko przestawianiu poszczególnych elementów wnętrza lub dobudowie dodatkowych ścianek. Na taką szansę nie możesz niestety liczyć w przypadku mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here